SUEN Türkiye-İran-Irak İş Birliği Sempozyumuna Katılım Sağlandı

SUEN, İRAM-İran Araştırmaları Merkezi’nin 30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara’da düzenlediği “Sorunlardan Fırsatlara: Türkiye-İran-Irak İş Birliği” sempozyumuna katılım sağladı. Sempozyumda, Bölgede Siyasi ve Güvenlik Kaygıları: Muhtemel İş Birliği Alanları, Çevre ve Enerji Alanlarında Ortak Zorluklar: Kazan-Kazan Çözümleri Çok mu Uzak? ve Daha İyi Ekonomik İlişkileri Ararken: Ticaret ve Yatırım Fırsatları başlıklı üç oturum gerçekleştirilmiştir.

 

Sempozyuma, Irak Büyükelçisi Dr. Hassan Janabi ve İran Büyükelçisi Mohammad Farazmand, Türkiye, Irak ve İran’dan Dışişleri Bakanlığı mensupları, akademisyenler ve bürokratlar katılmıştır.

 

Toplantıya SUEN’i temsilen katılan Dr. Tuğba Evrim Maden, “Çevre ve Enerji Alanlarında Ortak Zorluklar: Kazan-Kazan Çözümleri Çok mu Uzak?” oturumunda bölgenin su sorunları ve işbirliği süreçlerini değerlendirmiştir.

 

Toplantı sonucunda üç ülke arasında geliştirilecek olan su kaynakları, su kaynaklarının verimli kullanılması, tecrübelerin paylaşımı ve yatırımlar ile ilgili işbirliklerinin bölgenin istikrarı ve geleceği açısından önemli olacağı vurgulanmıştır.

 

Libadiye Caddesi No:54 Küçükçamlıca Üsküdar 34696 İstanbul / TÜRKİYE
SUEN © Türkiye Su Enstitüsü
Site Kullanım Kuralları | Bilgi Edinme